Naujienos

Apie 2024 m. šildymo sezono pabaigą

2024 03 27


Šildymo sezonas artėja į pabaigą: kada išjungti šildymą?

 

Vadovaujantis daugiametėmis tendencijomis, įprastai šildymas pastatuose išjungiamas antrojoje balandžio mėnesio pusėje, tačiau kai kuriais metais dėl vėsesnių balandžio mėn. orų šildymo sezono pabaiga buvo skelbiama gegužės mėnesio pirmosiomis dienomis. Kol lauko temperatūra dar smarkiai svyruoja – naktimis šalta, dienomis šilčiau - šildymo sezono pabaigos dar teks palaukti.

 

Šildymą gyventojai gali išjungti savo nuožiūra


            Šildymo sezono pabaigą savo pavaldume esančioms įstaigoms, taip pat daugiabučių namų gyventojams, atsižvelgdama į faktinę lauko oro temperatūrą, nustato savivaldybė, tačiau daugiabučio namo gyventojai daugumos butų savininkų, neturinčių įsiskolinimų už šilumą, sprendimu (50 proc. +1 gyventojų parašų) gali baigti savo pastatų šildymą anksčiau ar vėliau, negu savivaldybės sprendimu nustatyta šildymo sezono pabaiga. Pažymėtina, kad šildymas name gali būti išjungtas tik tokiu atveju, jei temperatūra butuose nėra žemesnė, nei reikalauja higienos normos, t.y. ne mažiau nei 18 laipsnių.

            Privačių namų gyventojai ir  įmonės šildymo sezoną baigia savo nuožiūra.

Gyventojams nusprendus baigti šildymą, namo šildymo sistemos prižiūrėtojas atjungia pastato šildymo sistemą ir apie tai informuoja šilumą tiekiančiai įmonei – UAB „Mažeikių šilumos tinklai“.      Šiluma toliau namui yra tiekiama karšto vandens ruošimui.

 

 

Paskutinį kartą redaguota: 2023-11-22, 13:59:51